esa web tasarım logosu

Web Tasarım ve Grafik Tasarım İlişkisi

Web Tasarım ve Grafik Tasarım İlişkisi - eSa Web Tasarım

Günümüzde bir çok web sitesi bulunmaktadır. Bu web sitelerinin kodlamada olduğu gibi tasarımda da belirli bir emek harcanmıştır. Ancak müşteri potansiyelli bir siteniz varsa veya olsun istiyorsanız web sitede ki grafik tasarımı ilişkisi çok önemlidir.

Ürün odaklı web sitelerinde grafik tasarımının büyük bir önemi vardır. Müşterilerinize gerek güvenine gerekse göz zevkine hitap edebilmeniz için grafiğiniz çok iyi olmalıdır. Tabi ki grafiğim iyi olsun derken sizlere flash animasyonlar kullanmanızı önermiyoruz. Çünkü animasyonlar ne kadar görsel olarak iyi olsa da “SEO” açısından eksi puana neden olmaktadır. Kullanılan animasyonların Google Arama Motoru tarafından okunamaması tabi ki bizler için kötü bir durum oluşturmaktadır. Fakat html5 ve css3 ile birlikte gelen animasyon yapabilme özelliği, flash animasyonların eksikliğini bir nebze olsada azaltmaktadır.

web-tasarim

Bir web sitesinde olmasını istediğiniz tasarım tabi ki Google Arama Motorunun istediği fonksiyonları taşımalıdır. Çünkü ticari amaçlı bir web sitesi düşünüyorsanız bu demek oluyor ki Google Arama Moturu’nu yönergelirine uygun bir web sitesi yapmak zorundasınız. Bizim hedeflediğimiz kitle ise web sitelerini ticari amaçla kullanmak isteyen kişilerdir. 10 seneyi aşkın web sitesi, SEOve referans tecrübelerimizle Google’nin ne istediğini biliyoruz.
Tasarıma ilk olarak logo yaparak başlanmalıdır. Çünkü tasarımda ki ilk anahtarımız logonuzdur. Eğer bir logoya sahip değilseniz ilk adım olarak yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Sizi markaya taşıyacak ilk tasarım adımı logodur. Kullandığınız renkler ve çizgiler görsel olarak müşterilerinize hoş bir görüntü ve anlam veriyorsa tasarıma geçebilirsiniz. Sitemizden logo fiyatlarına buraya tıklayarak bakabilirsiniz. Daha sonra web sitenizin logoya uygun olarak arka plan, yazı sitili, başlık renkleri ve imajlara karar verilerek başlanmaktadır.

Grafik tasarımı bitiminden sonra imajlar optimize edilmektedir. Bu optimize edilen resimler sayfanın açılış hızına etki ederek kullanıcıların daha rahat sayfa gezinmesini sağlamaktadır.

Dikkat ettiyseniz web sitesindeki her şeyi kullanıcı odaklı düşünmekteyiz. Çünkü siteniz sizin için değil sizi takip edecek kişiler için daha önemlidir. Kullanıcı odaklı bir site her zaman sahibine daha çok fayda sağlamaktadır.

Benzer Yazılar