Google arama sonuçları gösterme
Google (“Gelişmiş arama seçenekleri ve sade yapısıyla etkili sonuçlar veren arama motoru.”), arama sonuçlarında çıkan ayrıntıları daha net ve daha estetik bir şekilde irdelemesi için, çeşitli çözümlere bizleri daha net ulaştırabiliyor. Çünkü seo konusunda Google alt yapısının sitelerin sıralamasını belirlemek için ortalama 200’ün üzerinde kriter sunmaktadır. Bu kriterleri tam olarak bilmek, sadece Google mühendislerinin bildiği bir işlem olduğu için kolay kolay bilinmemektedir çevre tarafından. Google sitesinin kullanmış olduğu algoritmalar ile çalışan ve otomatik yazılım olarak çalışan arama motorları, bir sayfanın değerinin belirlenmesinde eskisine göre daha çok ayrıntının yer aldığını söylemektedir bizlere aslında. Çünkü daha farklı kriterler kullanılıyor artık eskisine nazaran. Fakat değer verme ve sitenin kalitesini ölçme mantığı ile ilgili olarak, aklınıza gelecek olan her türlü ayrıntıyı da rahat bir şekilde irdeleyebilirsiniz. Size dair ortaya çıkarılan tüm güncellemeleri sunan ve bu sayede daha yeni bir algoritma yapan Google, arama motorları için PageRank sisteminin yer aldığını söyleyebiliriz. Çünkü bu mantık, PageRank sisteminin daha etkin olduğu bir çerçevede işlenebilir. (PageRank sisteminin ne olduğunu, önceki makalelerimizde açıklamıştık. http://webtasarimiankara.org/pagerank-nedir.html buradan bakabilirsiniz.)

Not: Bir sayfanın sıralaması, o sayfanın kalitesi ile ilgilidir. Lakin PageRank değeri, sıralaması daha farklı bir kavramdır.

Algoritma
Kelime olarak algoritma, ‘bir problemin çözümü için izlenecek yolların bütününü’ olarak açıklanabilir. Kelime anlamına göre büyük farklılıklar yaratan bu site için, dikkat etmeniz gereken ayrıntıların arasında, daha çeşitli ve daha estetik fırsatlar da yer aldığı için insanların bu çalışmalara ulaşması için sadece belirli bir ayrıntıyı da bilmesi gerekmez. Çünkü seo konusu, ciddi bir iştir ve siteler için başlı başına bir emektir. Bunu yapmanız için aklınıza gelecek olan pek çok ayrıntı var. Yani sitemizde yer alan seo araçları, bu konuda sizlere etkin yüzeysel çözümler yaratmanız için bir alt yapı bilgisi sunabilir. Tabi ki yine de kendi deneyimleriniz de bu konuda önemli bir yer olarak saklanmaktadır.

Robotların Hızlı Yükselişi ve Seo
Google sitenize çeşitli süreçlerde yüklediğiniz içerikleri rahatlıkla algılayabilir ve özel robotları ile bu algılama işlemlerine daha hızlı bir süreç yaratabilir. Sitenizin net, pek çok insana ulaşır bir şekilde büyümesini istiyorsanız ve bu robotlar ile ilgili ayrıntılara daha net ulaşmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken şey, sitenizi bu anlamda optimize edecek olan etkin bir seo insanına ulaşmak olacaktır. Bu sayede daha net ve estetik çözümleri kendiniz de organize edebilirsiniz. Hemen hemen aklınıza gelecek olan her türlü ayrıntıyı net, estetik ve hızlı bir şekilde düzenlemek için tek yapmanız gereken, bireysel farklılıkları irdelemektir. Sitenize bir robotun gelerek içeriğinizi okuması, içeriğinizin hemen veri tabanına işleneceği anlamına gelmiyor tabii ki. İçeriklerinizi veri tabanında yer alan diğer içerikler ile karşılaştıran Google motorları, spam yahut kopya içerikleri tabanlarında bulundurmamak için yoğun bir çalışma yaparlar. Bu da gayretin özverili fırsatından birisidir aslında. Çünkü bu sayede, özgünlüğün ve kalitenin de önemi artmış olur. Aynı şekilde farklı bir insanın da sitenize gider ve sizin içerikleriniz orada da görürse, hemen kopya içerik muamelesi yapar ve sitenizi derhal eksiye düşürür. Lakin zaman zaman bu sistem değişmektedir. Kopya içeriklerin de arama sonuçlarında çıktığını görebilirsiniz. Bu tamamen süreç ile ilgilidir ve kalıcılığı neredeyse sıfırdır. Çünkü kopya içerik, kimseye bir fayda vermez ve bunu Google akıllı sistemleri çok daha rahat bir şeklide irdelemektedir. Eski yöntemlerde veritabanını katmanlar olarak barındıran sunucular için, Google arama motoru da etkin bir ayrıcalık düşünmüş ve onları da sıralamaya dahil etmiştir.

Yeni Google İle Ayrıntılı Kullanım
Google sitenizi etkin bir şekilde kullanmak ve ölçüm yapmak için büyük ayrıntılar ve yenilikler kurmaktadır. Bu yenilikleri daha net, daha estetik bir şekilde ortaya çıkarmak adına Google, sürekli farklı bir çalışmaya ulaşmakta ve isteklerinizi daha net bir şekilde ortaya çıkarmaktadır. Sizin için size dair öncelikli olarak çıkacak olan bu çalışmaları barındırmanız adına Google, her gün yeni bir ayrıntı ve yeni bir farklılık yaratmaya tüm hızı ile devam etmektedir. Hizmetlerin daha net ve estetik yöntemler ile karşınıza çıkması için, daha farklı ve daha çözümsel yeniliklere daha net bir şeklide ulaşabilirsiniz. Aklınıza gelecek olan her türlü seo aracını, sitemiz üzerinde hızlı bir şekilde bulabilir ve makalelerimizden olumlu çözümler çıkarabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir