esa web tasarım logosu

Google Botları

Google Botları - eSa Web Tasarım

Google botları hakkında bilmeniz gereken en önemli adımlar. Sizlerde web sitenizin hızlı indeks almasını ve sıralamalarda yukarıda çıkmak için okuyun.

Google botları, ve robot olarak bilinen bu yazılımlar, bilineni aksine sitenizi sadece incelemekle kalmaz. Aynı zamanda sitenizi listelemek ve bunların hangisinin insanlara daha yararlı olduğunu görmek için de etkin sonuçlar yaratmaktadır bu site. Hemen hemen her türlü ayrıntıyı ve yeniliği birkaç tıklama ile ilgili olarak ortaya koymak için büyüyen, kişisel seçenekler ile daha net çözümler yaratan sitenin ayrıntılı fırsatları için, sitenizi bir bot ziyaret ettiğinde sitenizdeki içerikleri hemen okuduğunu bilmelisiniz. Sitenizin içinde yer alan link bulunur ise, herhangi bir şekilde siz botlara bu bağlantıyı takip etmemiş iseniz, Google botları bu link içinde bulduğu diğer siteleri de otomatik olarak okuyacaktır. Yani back link olarak bilinen işlem de tam olarak budur. Google motorları, sizin için en etkin çalışmaları sunacak ve verilen linklerdeki siteleri de (siz motorların bu linkleri okumaması için negatif bir kodlama yapmadıysanız) inceleyecek, oradaki içerikleri de bu sitenin içerikleri gibi okumaya devam edecektir.

Google bot ne işe yarıyor

 

Google Sitesinde Bu İşlemi Yapan Botun İsmi Google Botudur

Siteniz ne kadar popüler ise ve ne denli bir artıya sahip ise, sitenizin de ayrıntısı o kadar artacaktır. Sizin için etkin bir çalışma stratejisi düzenleyen siteniz, ne kadar çok içerik üretiyorsanız o konuda büyük artıya ulaşacaktır. Eğer çok sık içerik üretiyorsanız, Google botları sitenize o kadar çok ve hızlı bir şeklide gelecek, sitenize özel puanlar verecektir. Günlük, saatlik hatta dakikalık olarak dahi botların sitenize geldiği bilinmektedir. Eğer siteniz içinde yer alan bir ayrıntı var ve bu ayrıntı insanların ihtiyaçlarına yarayan bir ayrıntı ise, siteniz ciddi anlamda bu ayrıntılar ile büyümeye ve estetik çözümlere ulaşmaya devam edecektir. Kodlar ile ilgili aklınıza gelen herhangi bir ayrıntıya daha net bir şeklide ulaşmanız için tek yapmanız gereken, ayrıntılı bir SEO işlemi yaptırmaktır. Bu işlemi de alanında başarılı olarak yapan bir kurum var ise, bilin ki siteniz daha da yükselişe geçecektir.

Google botları hakkında wiki bilgisi için http://tr.wikipedia.org/wiki/Googlebot linkine tıklayınız.

Benzer Yazılar