esa web tasarım logosu

Alışveriş Platformları ile Uyumlu E-Ticaret Sitesi

Alışveriş Platformları ile Uyumlu E-Ticaret Sitesi eSa'da

Neden E-ticaret Yapmalıyım?

Küçük veya büyük işletme sahibi olmanızın artık hiç bir önemi yok. Artık Türkiye’de ürün satışı yapan her firmanın e-ticaret sitesi olmak zorunda. Çünkü insanlar artık yerel işletmenize gelmeden ürün fiyatlarına ve özelliklerine İnternet üzerinden bakmak istiyor.

Neden Alışveriş Platformları ile Uyumlu E-Ticaret Sitesi?

Sadece mahalleniz değil tüm Türkiye’ye hizmet verebilmek için alışveriş platformlarıyla uyumlu e-ticaret sitenizi yaptırmanız, markanızın bilinirliği açısından ekstra büyük rol oynayacaktır. Bu sayede satışlarınız gün geçtikçe hızlanacaktır.

Türkiye’de Bilinen En İyi Alışveriş Platformları:

  1. N11
  2. HepsiBurada
  3. Trendyol
  4. GittiGidiyor

Bilinen en iyi alışveriş sitelerini sıraladık peki bunlarla uyumlu web sitesi ne işe yarıyor biliyor musunuz? Hemen anlatayım;

Yüzlerce ürününüz olduğunu düşünün ve web sitenizde ki ürünleri diğer alışveriş sitelerine aktarmak istiyorsunuz. Bu esnada n11, hepsiburada, trendyol ve gittigidiyor gibi alışveriş sitelerine aktarmak istiyorsunuz. Ancak 1000’den fazla ürününüz bulunduğu için ürün ekleme olayı belkide haftalarınızı alacak. Ancak alışveriş siteleriyle uyumlu web siteniz varsa bu işlem sadece 1 saatinizi alabilir.

Alışveriş Platformları ile Uyumlu E-Ticaret Sitesi Fiyatı

Diğer bir açıdan bakacak olursak sürekli sipariş sirkülasyonu olan web sitenizde stok takibi yapmak çok zordur. Müşteriler sipariş verip ödeme yaptıktan sonra müşteriye stoklarımızda ürün kalmamış derseniz e-ticaret mağaza puanınız eksi olacaktır. Kısaca alışveriş siteleriyle uyumlu e-ticaret sitesi stok adetleri sayesinde pozitif mağaza puanı kazandırır.

N11 Uyumlu E-ticaret Sitesi

İkinci olarak ücretsiz mağaza açma ve ürün satış sitesi olan N11’in, TV reklamlarında Sergen Yalçın’ın oynadığı bilmeyen yoktur. İlk yıllarda çok fazla rağbet görmesine rağmen son zamanlarda düşük reklam bütçesi ayırmasından mıdır bilinmez ama oldukça satışları düştüğünü görüyoruz. Mağaza açmak için hiç bir ücret ödemenize gerek yoktur.

N11 E-ticaret Sitesi

2013 yılının Mart ayında doğuş planet tarafından kurulmuştur. Açık pazar e-ticaret sitesinde giyimden elektroniğe kadar bir çok kategori yer almaktadır. Komisyon oranları açtığınız mağaza kategorisine göre %5 ila %25 arasında değişiklik göstermektedir. Mağaza puan sistemi sayesinde müşterilerin güvenlerini kazanmak kolay oluyor. Eğer 90’nın üzerinde puanınız varsa web sitesi ziyaretçileri mağazanıza güveniyor ve alışveriş yapıyor. Özellikle belirtmek isterim ki sadece o ürünü alan kişiler yorum yapabiliyor.

N11’de ücretsiz mağaza açmak için buraya gidebilirsiniz.

Alışveriş Platformları ile Uyumlu E-Ticaret Sitesi yaptırmak istiyorsan esa.gen.tr eSa Web Tasarım olarak uygun fiyatla bu fırsatı sana sunuyoruz. 1 değil 3 alışveriş sitesiyle uyumlu tek e-ticaret platformu bizde.

HepsiBurada Uyumlu E-ticaret Sitesi

1998 yılının ortalarında faaliyete giren hepsiburada, 2011, 2012 ve 2013 yılında en çok sevilen marka haline gelmişti. Yani bu demek oluyor ki yukarıda bahsettiğim N11’den sonra düşüşe geçmiş. Aylık olarak ortalama 100 milyon ziyaretçisi bulunmaktadır. Televizyonda veya İnternet’te çok fazla reklamlarına denk gelmişsinizdir.

hepsi burada alışveriş sitesi logosu

Web sitesi tasarımı ve barkod sistemiyle dikkatleri üzerine çekmiştir. Ürün yüklemek diğer web siteleri kadar zor olmasa da, içeriğinde ki hiyerarşi sizleri rekabete zorluyor. En ucuz ürünü satan en çok satan haline geliyor. Buda ister istemez diğer mağazalarda rakip oluyorsunuz.

Olumsuz yönü alışveriş yapmayan kişiler bile sattığınız ürünlere yorum yapabiliyor. Yani müşteri ürün sayfasına giriş yaptıktan sonra sizin satmadığınız ürünler için yorum yapabilir.

Buraya tıklayıp hepsiburada da mağaza açmak için başvuru yapabilirsiniz.

Tek tek ürün girmek yerine Alışveriş Platformları ile Uyumlu E-Ticaret Sitesi yaptırın tüm zamanınız size kalsın.

Trendyol Uyumlu E-ticaret Sitesi

2009 yılının Haziran ayında kurulmuş olan Trendyol ilk önce moda sektörüyle giriş yapmış. Daha sonra bir çok ürün satışını gerçekleştirerek yoluna devam etmiştir. Son zamanların gözdesi olarak gösteriliyor. İnternet ve TV ekranlarında şahane Cuma reklamlarını görmeyen yoktur. Geçtiğimiz sene öylesine fazla satış yaptılar ki, sanırım kendileri bile bu kadarını beklemiyorlardı.

trendyol e-ticaret sitesi logosu

Gayet başarılı ve anlaşılır sistemleri olan alışveriş sitesinde ürünlere yorum yapmak için daha önce 1 kez ürün satın almanız gerekiyor.

Sende trendyolda mağaza açmak istiyorsan buraya gitmelisin.

E-ticaret sitenizi uygun fiyata yapıyoruz.

Benzer Yazılar