esa web tasarım logosu

AdWords Nedir?

AdWords Nedir? Reklam için Google ADS Ne İşe Yarar?

Google AdWords nedir? Ne işe yarar? Neler Yapılır? En iyi İnternet reklam servisi Google ADS ile ilgili bilmeniz gereken her şey eSa’da. Arama motorlarının en büyüğü olan Google, aynı zamanda çeşitli sistemler ve modifikasyonlardan ve geniş reklam ağlarından oluşan bir bünyeye de sahiptir. Google, milyarlarca kişinin kullandığı bir arama motoru olmanın yanında, Gmail gibi e-posta servisleri ve hatta Android gibi işletim sistemlerine yapılan yatırımlara sahiptir. Böylesi devasa bir sistemde toplanan verilerin işlevsel ve odaklı şekilde kullanılması haliyle kaçınılmaz bir hale geliyor. Google Adwords nedir? Ne işe yarar?  Sorusu, onun bir reklam ağı olduğunu bilen ancak tam olarak ne olduğunu bilmeyen kişiler tarafından sıklıkla soruluyor. Dahası İnternet üzerinde Google ADS ile sıklıkla da karşılaşılıyor.

Google Adwords nedir? Google ADS ne işe yarar?

AdWords Nedir? Ne İşe Yarar?

Herhangi bir konuda faaliyet gösteren işletmelerin, odaklı bir şekilde hedef kitlesine ulaşmasını sağlayan bir reklam servisidir. Google ADS adıyla da bilinen servisin, Lokasyon, yaş grupları, ilgi alanları, arama alışkanlıkları gibi odaklanmayı sağlayan parametreleri bulunur. Reklam sistemi üzerinde, doğrudan İnternet ve giderek daha yoğun kullanılan mobil iletişim cihazları aracılığıyla ulaşılan İnternet gibi farklı alanlarda da odaklanma kolayca sağlanabilir. Google ADS nedir? Sorusunun sıkça sorulmasının nedeni, aslında reklam ağının önceki adının Adwords olarak bilinmesinden de kaynaklanıyor. Mobil iletişim cihazlarının yaygınlaşmasıyla birlikte, yeni ve daha gelişmiş reklam hizmetleri sunan bu sistem, adını da Ads olarak kısalttı.

Yeni Adı Google ADS

Herhangi bir web sitesi veya sosyal medya hesabı ya da sadece bir telefon numarası ve iş yeri adresine sahipseniz, verdiğiniz hizmetlere ulaşmaları için İnternet’ten reklam verebilirsiniz. Çok çeşitli reklam ağlarından verebileceğiniz reklamlar, sizlere potansiyel müşteri olarak geri dönecektir. Ancak hem dünyanın ve hem de ülkemizin en çok kullanılan arama motoru olan Google servislerini kullanarak reklam vermek, elbette büyük bir avantaj oluşturacaktır. Bu sebeple Google ADS nedir? Sorusuyla da sıklıkla karşılaşırız. Google ADS hesapları sayesinde, potansiyel müşterilerinize, sadece hizmet verdiğiniz alandaki kelimeler sayesinde kolayca ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda müşterilerinize kolayca ulaşılabilir olarak da yüksek nitelikli hizmet sunmuş olursunuz.

Neler Yapılır?

eSa Web tasarım olarak İnternet reklamları için tabi ki bizde Dünya’nın en iyi arama motoru Google’yi kullanıyoruz. Sadece arama sonuçlarında yer alan ücretli gösterimler değil aynı zamanda YouTube video barındırma sitesinde görüntülü reklam verilebilir. Veya ünlü web sitelerinde reklamlarınız resimli veya hareketli resim olarak da yayınlanır.

Google AdWords İle Oluşturulabilen Kampanyalar:

  1. Arama Ağı Kampanyaları
  2. Görüntülü Reklam Ağı Kampanyaları
  3. Alışveriş Kampanyası
  4. Video Kampanyası
  5. Uygulama Kampanyası (Google Play Store’de yer alan uygulamalar için)

Google Adwords’e Alternatif Yöntem SEO

Sadece arama ağı kampanyaları için tek bir alternatif yöntem vardır oda arama motoru optimizasyonu yani SEO‘dur. Web sitenizi arama motorlarının yönergeleri doğrultusunda hazırlarsanız arama sonuçlarında ki reklamların altında web sayfanız çıkar.

SEO Nedir?

İngilizce açılımı Search Engine Optimization olan kelimenin Türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonu‘dur. Arama motorları tarafından istenilen özellikleri, web sitenize uygulanması ve site sıralamasının iyileştirilmesi için yapılan tüm işlemlerin genel adına denir.

Google ADS ile reklam vermek isterseniz burayı tıklayabilir veya bizimle hemen iletişme geçebilrisiniz.

Benzer Yazılar