SEO Nedir?
“Search Engine Optimization” Türkçe karşılığı olarak: arama motoru optimizasyonu doğru tanımlama olacaktır. Hepinizin bildiği gibi internet üzerinde beli başlı aramalar yaparken kelime odaklı çalışıyoruz ve bu aşamada SEOkavramı karşımıza çıkıyor. İnternet üzerinde bilinirlik kavramı olarak tanımlayabileceğimiz SEO, aramalarda daha üst sıralarda yer alabilmek ve bilinirliği arttırmak için yapılan çalışmalardan yalnızca bir tanesi ve dilerseniz detaylar ile birlikte bu konu hakkında sizlere bilgi vermeye çalışalım.

SEO Uzmanı Gerekli midir?
İnternet dünyasında daha bilinir bir kimlik ile yer almak ve kısa sürede daha fazla insan ulaşmak gibi bir hedefiniz varsa SEO çalışmaları ile bu hedefe kolayca ulaşabilirsiniz. Doğru kelimeler üzerinde doğru çalışmalar yaparak sizler de Google aramalarında ilk sıradaki yerinizi koruyabilir ve insanların sizleri daha kolay bulmalarını sağlayabilirsiniz.

SEO Danışmanlığı

Algoritma çözümleme çalışmalarında ve SEO analiz çalışmalarında görev alan kimselere verilen addır. Bu işi bireysel olarak yapanlar olduğu gibi, kurumsal olarak hizmet veren firmaların olduğunu da belirtmek gerekiyor. Arama çalışmalarında sizleri en üst sıralara taşıyan ve kelime bazlı çalışan bu isim ya da kuruluşlara yine online olarak ulaşmak mümkün.

SEO nelerden oluşur

Google olarak çalışsam ya da bu şekilde hizmet versem hangi kelimelerde aranırdım, ya da insanlar beni daha kolay nasıl bulurdu ve kendimi listeye nasıl alırdım gibi soruların cevabını arayarak araştırmalar yapan ve bu konu üzerinden yola çıkarak arama motoru optimizasyon çalışmaları yapılmaktadır ve bu işi yapan kişilere de danışmanları adı verilmektedir.

Arama motoru olarak düşünmeye devam ediyor ve elimizdeki siteleri nasıl çalışmalar ile sıraya alabiliriz sorusunun cevabını arayarak yolumuza devam ediyoruz. Bireysel hesaplara yardımcı olduğumuz gibi kurumsal firmalara da bu aşamada hizmet veriyor ve yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Danışman olmak için bu işin temel eğitiminin yanı sıra pratik çalışmalarında da yer almanız gerekiyor. Günümüzde internet üzerinden hizmet veren birçok kişi optimizasyoncu olduğunu söylüyor ancak bu iş tecrübe ve profesyonellik gerektiriyor.

SEO Optimizasyon Fiyatları?

Belli başlı kriterler doğrultusunda belirlenen ücretlerde nelere dikkat ediyoruz, dilerseniz bunlara göz atalım:
1. Hali hazırda hizmet veren bir sitenin olup olmadığına
2. Tasarım ve kodlama çalışmalarının için uygunluğuna
3. Yeni bir web sitesi çalışmasına ihtiyaç olup olmadığına
4. Ek sayfa çalışmalarına
5. Anahtar kelime çalışmalarına
6. Rekabet oranlarına ve sektördeki diğer sitelerin yoğunluğuna

Çalışmalarda kimi zaman bir günlük bir çalışma planı ile sitelerinizi ilk sayfaya ve en üst sıralara taşıyabiliyoruz ancak belli dönemlerde Google’daki hareketlilik nedeniyle aksamalar olabiliyor ve rekabet ortamına bağlı olarak yaşanan aksaklıklar nedeniyle de süre uzayabiliyor, bu aşamada müşterilerimizin anlayışına sığınıyoruz.

Verilen Paranın Karşılığı Alınıyor mu?
Profesyonel bir ekip ile hareket ettiğiniz takdirde sonuç almama gibi bir durum söz konusu değildir ve bu konuda kendimize fazlasıyla güvendiğimizi de belirtmek istiyoruz. Dilediğiniz kelimede sizleri en üst sıraya taşıyacak olan kalifiye elemanlarımız sayesinde artık sizler de daha kolay bir şekilde insanlara hitap edebilecek ve Google aramalarında popüler hale geleceksiniz. Doğru ekibi bulmak bu sektörde çok önemli çünkü yazımızın başında da belirttiğimiz gibi SEO çalışması yapan ve bunu piyasayı öldürecek şekilde yapan çok fazla kişi var ancak sunulan hizmete bakıldığında paranızın çöpe gittiğini sizler de görebilirsiniz. Firma ve ekip olarak verdiğiniz paranın karşılığını en iyi şekilde alacağınızın garantisini sizlere sunuyor ve elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret gösteriyoruz.

SEO Ne Kadar Sürede Etkili Olur?

Google dahil hiç kimse sizlere ilk sıraya çıkmanın garantisini veremez! Bakın bu nokta çok önemli çünkü bunun garantisini veren ve kısa sürede hizmet sunacağını belirten çok fazla SEOcu var ancak bu mümkün değil! 2 ila 3 hafta gibi bir süre karşımıza çıkıyor ancak zaman zaman 3-5 ay gibi bir süre de alabiliyor. Rekabet alanı, kelimeler, yoğunluk ve dalgalanmalar nedeniyle bizler ekip olarak garanti vermek yerine sizlere elimizden geleni yapacağımızı söylüyoruz ve şimdiye kadar hiçbir müşterilerimiz ile sorun yaşamadığımızı da belirtmek istiyoruz.
Zamanla gerçek sonuçları elde edeceğimizi çok iyi biliyoruz ancak insanlar genellikle sabırsız davranıyor ve bir hafta sonra sonuç almak istiyor. Bakın buna sizler karar veremiyorsunuz çünkü karşınızda Google gibi bir dev var ve çalışmaları inceleme altına alarak daha kaliteli sitelere yer vermeye özen gösteriyor, bu aşamada sizlerden istediğimiz biraz özveri ve biraz sabır!

Aldığınız domain adresi klasik bir adres olacaktır ve sizi bilen kişiler bu şekilde arama yapacaktır ancak burada önemli olan nokta, farklı insanların da sizlere kolayca ulaşması ve farklı kelimelerde de aramalarda bulabilmesidir. Bizler bunun için çaba gösteriyor ve daha kısa sürede, daha ayrıntılı kelimelerde firmanıza ulaşabilmeleri için zaman istiyoruz. Profesyonel bir çalışma süreci elbette uzun sürüyor ancak alacağınız verimden şüphe duymayınız!