Sayfa Başlığı (Page Title)

Sayfa başlığı konusunda karşımıza çıkan en önemli unsurların başında, Page Title gelmektedir. Bu da bizlerin daha rahat ve daha estetik olarak sayfanın başlığını organize etmemiz ve o sayfaya ait HTML kodlarını kapsayan Title / title etiketleri arasında kalan kısımdır. Bu sayede arama motorları daha çok bilgiye, daha net başlıklar ile ulaşmanın yolunu bu Page Title ile daha net bulmaktadır. Sizin için, size daim bir hizmet sunan Google, belirli başlıkları sunmak için aklınıza gelecek olan pek çok ayrıntıyı tek bir çerçeve ile ölçebilir. Yani hemen hemen her türlü hizmeti bulmanız için ve bu hizmeti sizlere daha rahat bir şekilde sunmak için kullanan Google, Page Title ile kullanmaktadır. Başlıklar, arama motorları için oldukça önemli bir yere sahiptir.

page-title-nedir

Arama Motorları Nasıl Çalışır?

Arama motorlarının çalışması, hemen hemen pek çok kullanıcı için merak konusudur ve zamanla bu hizmetlerin daha net bir şekilde ortaya çıktığı görülmektedir. Bu yüzden arama motorlarının nasıl çalıştığını biraz kavrar isek, bizlerin seo çalışmasını nasıl yapması gerektiğini de rahatlıkla kavrayabiliriz. Hemen hemen her türlü arama motoru, web sayfalarını kaydetmek, okumak, düzenlemek ve analiz ederek karşılaştırmak için, Spider, robot yahut bot ismi verilen özel yazılımlar ile çalışmaktadır.

Bu yazılımlar, Google ile değil, daha öncesinde de hayatımızda vardı. Daha doğrusu internet kullanıcıları için vardı diyebiliriz. Lakin Google, bu çalışmalara ön ayak olduğu için İnternet dünyasındaki indexleme ve imleme işlemleri için büyük bir artı değer sunularak, Google tarafından daha net çözümler oluşturmuştur. Bu sayede sizlere sunulan tüm sonuçlar, bu özel imleme robotları ile oluşmakta daha da etkin çözümler çıkartmaktadır. Google başta olmak üzere tüm arama motorları bu robotları kullanır ve özel olarak kendi sistematiği ile sizlere sonuçlar sunar. Bu sonuçlar için de aklınıza gelebilecek her türlü ayrıntıyı tek bir şekilde ele alabilirsiniz. Hemen hemen tüm çözümler ve dahası için tek yapmanız gereken, kaynakların ne denli önemli olduğunu biraz daha öğrenmek ve irdelemek olacaktır.

Yorum yapın